Mistryně líčení
Svou profesi nazývá visual artist a sama sebe označuje za cestovatelku ve světě krásy, barev, tvarů a umění. Bc. Adéla Anděla Bursová se s námi podělila o své zkušenosti úspěšné vizážistky.
V jarní soutěži líčení Unie kosmetiček na téma Retro - 80. léta vyhrála první cenu.
S přehledem pak porazila všechny soupeřky i v České mistrovské soutěži v make-upu na podzimním veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA.
V příštím roce nás proto bude reprezentovat na Mezinárodním mistrovství v Düsseldorfu na téma "Blue Dahlia". Adéla Anděla Bursová z Hrádku nad Nisou je proto velmi povolanou osobou, která nám může poradit, jak se správně líčit.
Boj za pleť
Pleť naší tváře by měla vypadat dokonale. Musí vydržet nánosy make-upu, slunce i mráz, neudusit se zplodinami z ovzduší, zářit, být vypnutá, hladká a loajální k majitelce, která odmítá vyzradit svůj věk. Kolem očí je kůže nejtenčí, a právě tam jí nechceme žádné známky únavy odpustit. Je tu spoustu rozpustilých mimických svalů, které si s ní pohrávají, jak chtějí. A nakonec - po vší té službě - jí od určitých narozenin začneme před zrcadlem nadávat do zrádců.
Příroda na prvním místě
Pokožka obličeje je jakousi houbou, která pohlcuje vše ze svého okolí a spoustu z toho, co vstřebá, si ukládá nebo posílá krevním oběhem dál. Make-upy, séra, podkladové báze a další produkty jsou dělány na to, aby jste vy "něco viděly", aby "to" vydrželo, aby se "to" urychlilo/oddálilo. Málokdy jsou skutečnými spojenci. Zákony České republiky bohužel dovolují používání velmi škodlivých konzervantů, pojidel či levných silikonů. Určitě se dá rozumět tomu, že žena s problematickou pletí si chce zvýšit sebevědomí, které s odhalenými pupínky nemá, ale vážně potřebujeme všechny BB, CC krémy, když chceme jen "trošku sjednotit"? Vážně musí denně tvář zvládnout silikonové neprodyšné báze, lihové složky dlouhodržících make-upů či těžké parfemace krémů? Skutečně nemáme po obědě chvilku na refresh přírodního make-upu?
Dnešní doba vyzývá ke zkoumání trhu s přírodní kosmetikou, která už dávno není jen pro batikované divoženky (omlouvám se milovníkům batiky). Najdeme tu už opravdu zajímavé množství skvělých make-upů, korektorů, pudrů, tvářenek, rozjasňovačů ad. Kromě toho, že pleti ulevíte od těžkých chemikálií, tak ten, kdo vám poděkuje hned po ní, bude váš hormonální systém, který je na chemii mnohem citlivější než ten pánů.
Zalej ji!
Pleť miluje vláhu. Ledová voda po vyčistění pleti, a ještě do vlhké kůže lehký hydratační krém, to jsou moje oblíbené rituály. Termální či přírodní květinovou vodu mám stále v batůžku a nořím svou tvář do vlhké mlhy kdykoliv jsem unavená, po klimatizovaném prostředí, jen tak pro tu vůni, před jízdou v autě atd. Make-upu se to líbí, mně taky a pleť má radost bez ohledu na roční období. Snad jen venku v mrazech bych se rituálu zdržela.
Tip.: Květinovou vodu s rozmarýnem či citrusy ocení lidé věčně vyčerpaní, santalové dřevo zbožňuje problematická pleť, levandule zklidní i psychiku a sušší pleť poděkuje za všechny.
Světlo a stín
Kdo chce být in, už před dvěma lety se musel naučit stínovat obličej. Zvláštní na tomto trendu je jen to, že se vyrábí obrovské množství produktů k tomu určených, a přitom na to nevhodných. Chcete-li stínovat, produkt vždy musí mít barvu jako stíny na vašem obličeji v denním světle. To znamená, že cokoliv, co má lesk, třpyt či oranžový podtón nebude vhodné. Kdo doteď dělal legrační flíčky bronzerem nechť ho slavnostně odloží než zas bude léto. Na denní make-up jsou ideální konturovací pudry s lehce našedlým podtónem.
Já však miluji práci opačnou - se světlem. Pomocí rozjasňovače pod oči prosvítím nejen oční okolí, ale i srdíčko rtů, vnitřní koutky očí, oblast pod/nad křivkou obočí. U malých bradiček, střed brady a koutky úst, u malých čelíček zase jejich střed, a dokonalé nosy si zaslouží taky trosku na střed. Kromě lehké a absolutně přirozené modelace obličeje se ještě zakryjí kruhy pod očima, kam do nežádoucí rýhy vklepeme vrstvy dvě.